Projeler


 

İnsan ve İnsan Dergisi

İnsan ve İnsan Bilim Kültür Sanat ve Düşünce Dergisi

Üç ayda bir elektronik olarak yayımlanan erişime açık uluslararası hakemli bir dergidir. Bahar, Yaz, Güz ve Kış sayıları Nisan, Temmuz, Ekim ve Ocak aylarında yayımlanır.

İnsan ve İnsan Dergisi çok alanlı bir dergidir. Çevre, edebiyat, eğitim, etik, felsefe, hukuk, iktisat, iletişim, işletme, mimari, müzik, sanat, siyaset, şehir, tarih, toplum, uluslararası ilişkiler, yönetim ve yöntembilim alanlarında insana dair, özgün bakış açısına sahip akademik araştırma, inceleme ve çalışmalara yer verir.

 

Okur-yazar.net

Tüm insanları, dil, renk, cinsiyet, düşünce, felsefî inanç, din, mezhep, soy, yaş, ekonomik konum ve benzeri farklılıkları ne olursa olsun, ahlaki bakımdan değerli, eşit ve saygın varlıklar olarak görür.

Okur-yazar.net, ‘herkes için saygın bir yaşam’ inşa edilebileceğine, bunun için ise insanların düşünce, görüş, talep ve önerilerini eşit ve özgür koşullarda diğer insanlarla ve toplumla paylaşmasının vazgeçilmez olduğuna inanır.

 

guzel-kelimeler-kitap-emre-bagce

E Kitap Yayıncılığı

Her insanın bir hikayesi vardır. Okumak ve yazmak birbirini tamamlar; okudukça, yazdıkça insan kendine ve varlığa yeni pencerelerden bakar. Okur Yazar Derneği her insanı bir okur, her insanı bir yazar olarak görür. Okumayı ve yazmayı teşvik ederek, bilim, kültür, sanat ve düşünce dünyamıza mütevazı katkılar yapmayı amaçlar.

Okur Yazar Derneği Güzel Kelimeler’le yayın hayatına merhaba dedi.

“Güzel Kelimeler bir hatırlatma, kelimeler üstüne düşünmek için bir davetiye. Kelimeleri merdiven yapıp, hikmetin, hakikatin dünyasına seyahat etmek isteyenler için mütevazı bir katkı.

Güzel kelimeleri okumayın, düşünün.

Kelimeler üzerinde tefekkür edin, kelimelerle birlikte hayatınızı gözden geçirin. Her bir kelimede kendi hislerinize, düşüncelerinize, söylediklerinize, yaptıklarınıza yeniden bakın.

-Sunuş yazısından-

 

e-kitap-okur-yazar-e-kitap-sitesi-

E Kitap Sitesi

Kitap Okur Yazar hukuka, yayın ahlak ve ilkelerine özen göstererek erişime açık ücretsiz E kitap ve E dergilerin okuyucularla buluşmasını amaçlıyor. Bilimden sanata, eğitimden edebiyata kapsamlı bir E-kitaplık oluşturmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

 

Ekibimizin bir parçası olun.

Gönüllü olarak projelerimize katkıda bulunmak veya kitabınızı yayınlatmak isterseniz bizimle iletişim kurun.